Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   

XXIV rahvusvaheline aktinäitus
MEES, NAINE JA MERI

4. juuni - 3. september 2017

Kirjanikuna armastas Lennart Meri lausuda, et meri ühendab. Presidendina näitas Lennart, et Läänemere ääres on see võimalik ja ka väga vajalik. Mitte ainult helis ja pildis, mitte üksnes kirjasõnas ning kivikujus, vaid iga inimese mõttes ja teos. Eriti aga avameelses suhtluses, kus nagu armastajatelgi pole teineteise ees saladusi. Alasti meres oleme me kaasteelised, kes üksteist vajame, kelleta me ellu ei jää.

Nende mõtetega sai kokku pandud meie sellesuvine aktinäitus, kus peale Läänemere-äärsete kunstnike esineb erikülalisena Helgi Thorgils Fridjónsson kaugelt viikingisaarelt Islandilt. Tema hiigelmaalid alasti inimestest, kes luigetiivul lahkuvad koduplaneedilt, olid meie mullusuvise näituse sõnumitoojad. Helgi uued tööd on seekord väiksemates mõõtudes, aga sisult veelgi suuremad...

Meri nagu Lennartki oli ja on äraarvamatu. Täna tormab nagu lendav aeg, homme seisab kui plankvaga mees vägeva naise ees - nii sõnavad kihnlased. Aga meri võib olla ka tasakaal, kui teda näha Aili Vindi silmadega. Seepärast hoiabki väljapanekut koos ühe eesti parima meremaalija looming.

2017. aasta suvel esitame teoseid alljärgmistelt autoritelt:
Helgi Thorgils Fridjonsson (Island),
Gunars Binde (Läti),
Evaldas Jansas, Vilmantas Marcinkevicius (Leedu),
Benny Rytter, Peter Brandt (Taani),
Wojciech Hoffmann (Poola),
Juha Holopainen, Jaakko Tuomainen, Hannu Riikonen, Hannu Leimo (Soome),
Dag Wallin, Dascha Esselius (Rootsi),
Christine Evers (Saksamaa),
Aili Vint, Jüri Arrak, Marko Mäetamm, Enn Tegova, Uno Roosvalt, Saskia Järve, Mati Kütt, Villu Plink, Silja Saarepuu, Einar Vene, Silva Eher, Juss Piho, Kersti Karu, Stanislav Netshvolov, Piret Rohusaar, Aleksei Shatunov, Rain Ader, Regina-Mareta Soonstein, Merike Sule-Trubert, Kristiina Pärk, Tarmo Roosimölder, Eneli Luiga, Carmen Lansberg, Pille Ernesaks, Liisi Örd, Peeter Must, Tiiu Leis (Eesti) jt.
Meie taevastelt klassikutelt näeb näitusel Jaan Paavle, Kaljo Põllu ja Olga Terri meistriteoseid.


Aktinäitust MEES, NAINE JA MERI saab vaadata Uue Kunsti Muuseumis
iga päev kell 9 - 21.00 kuni 3. septembrini 2017.

Ärge siis Läänemere kunstirahva aastanäitust maha magage.
Ega suvi polegi ju tukkumiseks!

Mark Soosaar
Näitustesarja MEES ja NAINE kuraator


ÜRITUSED NÄITUSE AJAL
4.juunil kell 14.00
Näituse pidulik avamine ja Läti fotokunsti elava klassiku Gunars Binde raamatu "Neli aastaaega" esitlus.

11. juunil kell 14.00
Taani fotokunstniku Benny Rytteri meistriklass

3 - 16.juulil
XXXI Pärnu filmifestivali dokid teemal "Elamise kunst"


Näitust toetavad: Pärnu linn, Kultuurkapital, Islandi saatkond, Margus Punab, Tallink, Hotell Victoria.

LOE NÄITUSEST ROHKEM SIIT!

 


ELU JA ÜLIROHKESTI -
inspiratsioon elust enesest!

Kaido Rätsepa maalinäitus

8.06 - 28.08.2017

„Joonistanud olen terve oma elu. Esimene mälestus pärineb lasteaiast, kui korraldasin umbes viieaastaselt Pärnus Mai lasteaias poistele - plikadele Moskva Kremli teemalise kunstinäituse. Tegin isegi kunstiäri ja vahetasin poisiklutiga joonistuse tinasõduri vastu.

Nooruki ja punkarina oli mu tuba nagu ateljee, isegi laemaalingud olid laes.

Vahepeal, kui ma alkoholisõltlane ja „parm“ olin, kippus kunstitalent ära surema ja tuhmus.

Talent elustus 2013. aastal, kui ma oma joomarlusest meelt parandasin ja pühapäeviti pärast kirikus käimist armsal 10-aastasel vennatütrel Marlenel külas käisin. Marlene andis mulle pakitäie pabereid, et umbes a`la: „Onu, joonista!“ Tegin Mannule kurva pildi, kus jäneseemal on taignarull käes, jänese issil silm sinine ja jänkulaps nutab. Marlene kortsutas kulmu ega tahtnud kurba peret, vaid tervet ja rõõmsat, kus valitseks armastus!

Vennatütar värvis mu pildid ära ja kui ma järgmisel pühapäeval uuesti külla läksin, sain juba Marlenelt värvilised pildid, mille järgi asusin tootma „Elu- ja- kõike- ülirohkesti“ pealkirjaga postkaarte ja õige pea ka akrüülmaale. Inspiratsioon on kõik elust enesest!

Realistlikku elu ennast peegeldavad veel kristliku Hea Sõnumi Vennaskonna kroonikad. Samuti ka vanaemade-isade aegne Piibel ehk naturaalne Jumala Sõna, mis on oluliseks inspiratsiooni allikaks.

Mu näituse enamuse moodustavad maalid Lõvikuningast, kes on inspireeritud Piibliraamatut lehitsedes-lugedes. See Lõvikuningas on üdini positiivne ning ta ei ole kiskja - seega Superlõvi, kes ei tee pisematele liiga ega söö neid ära. Samas on ta eetiline, väga kaastundlik, üllas ja võitja natuur. Läbi ja lõhki optimistlik ning varjatud sõnumina peegeldab endas Kristust. Kõikvõimas Jumal on koos Temaga."

Tekst: Kaido Rätsep