Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
    Jooksvad näitused Tulevik Minevik      
   
ELU JA ÜLIROHKESTI -
inspiratsioon elust enesest!

Kaido Rätsepa maalinäitus

8.06 - 28.08.2017

„Joonistanud olen terve oma elu. Esimene mälestus pärineb lasteaiast, kui korraldasin umbes viieaastaselt Pärnus Mai lasteaias poistele - plikadele Moskva Kremli teemalise kunstinäituse. Tegin isegi kunstiäri ja vahetasin poisiklutiga joonistuse tinasõduri vastu.

Nooruki ja punkarina oli mu tuba nagu ateljee, isegi laemaalingud olid laes.

Vahepeal, kui ma alkoholisõltlane ja „parm“ olin, kippus kunstitalent ära surema ja tuhmus.

Talent elustus 2013. aastal, kui ma oma joomarlusest meelt parandasin ja pühapäeviti pärast kirikus käimist armsal 10-aastasel vennatütrel Marlenel külas käisin. Marlene andis mulle pakitäie pabereid, et umbes a`la: „Onu, joonista!“ Tegin Mannule kurva pildi, kus jäneseemal on taignarull käes, jänese issil silm sinine ja jänkulaps nutab. Marlene kortsutas kulmu ega tahtnud kurba peret, vaid tervet ja rõõmsat, kus valitseks armastus!

Vennatütar värvis mu pildid ära ja kui ma järgmisel pühapäeval uuesti külla läksin, sain juba Marlenelt värvilised pildid, mille järgi asusin tootma „Elu- ja- kõike- ülirohkesti“ pealkirjaga postkaarte ja õige pea ka akrüülmaale. Inspiratsioon on kõik elust enesest!

Realistlikku elu ennast peegeldavad veel kristliku Hea Sõnumi Vennaskonna kroonikad. Samuti ka vanaemade-isade aegne Piibel ehk naturaalne Jumala Sõna, mis on oluliseks inspiratsiooni allikaks.

Mu näituse enamuse moodustavad maalid Lõvikuningast, kes on inspireeritud Piibliraamatut lehitsedes-lugedes. See Lõvikuningas on üdini positiivne ning ta ei ole kiskja - seega Superlõvi, kes ei tee pisematele liiga ega söö neid ära. Samas on ta eetiline, väga kaastundlik, üllas ja võitja natuur. Läbi ja lõhki optimistlik ning varjatud sõnumina peegeldab endas Kristust. Kõikvõimas Jumal on koos Temaga."

Tekst: Kaido Rätsep