XXXIII
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja teadusfilmide festival

  25. juuni - 14. juuli 2019


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

KUS TOIMUB?
INFO
FILMID A-Z
AUHINNAD
Kava - PÄRNU
Kava - TORI
Kava - VILJANDI
Kava - HEIMTALI
Kava - ESNA
Kava - URVASTE
KATALOOG
FESTIVALIST
KONTAKT
TOETAJAD

Pärnu Filmifestivali kava ESNAS

13 - 14.07.2019

Esna Galeriis
(Jaama tänav 1, 73102 Esna küla, Järva maakond
)

KÕIK SEANSID ON TASUTA

13. juuli
14.00 "Põhjala reisikirjad"
Autor Kira Jääskeläinen, Venemaa, 2019, 58'

Legendaarne soome teadlane Sakari Pälsi uuris ja jäädvustas 1917. aastal filmilindile Beringi väina kallastel elavate tshuktshide ning eskimode elu. Sada aastat hiljem astus Pälsi jälgedesse Kira Jääskeläinen, et oma filmis kõrvutada saja-aasta-tagust maailma tänasega.


15.30 "Kui suur on galaktika"
Autor Ksenia Elyan, Venemaa, 2018, 71'

Seitsmene Zahar ja üheksane Prokopi elavad Siberi tundras ning kasvatavad koos vanematega põhjapõtru. Poiste kodu polaarjoone taga aga pole muust ilmast lahus. Tänu koduõpetajale ja televisioonile võivad poisid vabalt arutada, kui avar on universum ja kui suur on Putin.


18.00 "Botero"
Autor Don Millar, Kolumbia, USA, Prantsusmaa, Hiina, Itaalia, Monako, 2019, 82'

Fernando Botero sündis 1932. aastal Kolumbia mägilinnas Medellinis. Ja on tänaseks tõusnud üheks kuulsamaks elavaks klassikuks kogu maailmas. Film jälgib mehe teekonda alates naivistlikest katsetustest kuni moodsa kunsti absoluutsesse tippu jõudmiseni. Film avab sügavaid kannatusi, läbi mille on sündinud Botero maalid ning skulptuurid.


20.00 "Summa"
Autor Andrei Kutsila, Poola, Valgevene, 2018, 50'

Eakas poola kunstnik Andrzej Strumiùùo (90) veedab vanaduspäevi vaikses külas kesk maagilist loodust. Ühel suvel tuleb tema juurde mediteerima noor naiskunstnik, kes alles otsib elu mõtet.14. juuli
11.00 "Vello Salo. Igapäevaelu müstika"
Autor Jaan Tootsen, 2018, 82'

Inimese vaimuelu tippvorm saabub ikka alles vanemas eas. Nii mõnedki olulised küsimused kerkivad ja saavad selgeks, läbi valu ja vaeva, alles päris viimases peatükis. Kuidas viimsel tunnil mitte kaotada oma usku? Miks just kõige suuremaid pannakse vaimses maailmas nõnda raskelt proovile? See on film vanaks saamise ilust, vaimuliku Vello Salo seiklus- ja katsumusterohkest elust. Mehest,kellel on omad kiiksud ja vigurid, mõõtmatult elukogemus ja avarat vaimu. Olgu see film rõõmuks ning lohutuseks meile kõigile.
 


© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu