XXXIII
  Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja teadusfilmide festival

  25. juuni - 14. juuli 2019


AVALEHT

 

 

 

Eng

Est

KUS TOIMUB?
INFO
FILMID A-Z
AUHINNAD
Kava - PÄRNU
Kava - TORI
Kava - VILJANDI
Kava - HEIMTALI
Kava - ESNA
Kava - URVASTE
KATALOOG
FESTIVALIST
KONTAKT
TOETAJAD

Lennarti Meri ideest 1987. aastal sündinud Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja teadusfilmide festival on Baltimaade vanim filmipidu, mis 2019. aastal toimub 33. korda.

Filmilavastaja Mark Soosaare eestvedamisel korraldatava festivali üheks peateemaks on olnud algusest peale põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine. Kuid kavast leiab ka tänapäeva ühiskonda peegeldavaid sotsiaalseid käsitlusi, portreefilme huvitavatest inimestest ning inimsuhetest kui ka kunsti- ja muusikateemalisi filme.

Oluline koht on ka lastel, noortel ja tudengitel. Festivali kavast leiab nii laste- kui tudengifilme.

Koostöös Eesti Televisiooniga pakume kogu Eestimaale võimalust vaadata haaravaid ning sügava sisuga dokfilme, hinnata neid ning valida parima linateose autor Eesti Rahva Auhinnale. Kauni Lääne-Eesti kirjadega auhinnatekk jõuab võitja õlgadele 29. juunil toimuval auhinnaõhtul.
Selleks, et aidata teie lemmikfilmi autoril võita Eesti Rahva Auhinda, võite alustada hääletamist juba pärast esimese võistlusfilmi vaatamist ETV eetrist.

Kõiki Eesti Rahva Auhinnale kandideerivaid filme saab ette- ja järelvaadata ETV portaalist kultuur.err.ee.Lennart Meri annab üle I Pärnu Filmifestivali peapreemia Asen Balikcile filmi "Talv jäälaagris" eest.


Pärnu Filmifestivali rajajad Mark Soosaar ja Lennart Meri

 

 

© Pärnu RVA Ühing, Esplanaadi 10, Pärnu