Uued teosed Uue Kunsti Muuseumi kollektsioonis

TERE TULEMAST
UUE KUNSTI MUUSEUMISSE!

O
leme avatud iga päev!
 
 
AVALEHELE MUUSEUMIST NÄITUSED ÜRITUSED KUNSTIKOGU RAAMATUKOGU FILMIFESTIVAL UUDISED
      Jooksvad üritused        

 

Matsalu
Loodusfilmide
Festival

Uue Kunsti
Muuseumis

19-21.09.2019

Pilet seansile : 4.-/ 2.-
(sisaldab ka näitusepiletit)


  MAFF tuleb Uue Kunsti Muuseumi!

Matsalu Loodusfilmide Festivali eesmärk on tutvustada ja tunnustada uusi loodusfilme ning nende loojaid, pakkuda külastajale võimalust osa saada maailma loodusfilmide paremikust ning suurendada seeläbi vaatajate teadlikkust ja huvi keskkonnateemade vastu. Festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist.

Uue Kunsti Muuseumis linastuvad filmid 19-21.09.2019.
Pilet seansile : 4.-/ 2.- (sisaldab ka näitusepiletit).


Kaader filmist "Gepardimees"
NELJAPÄEV, 19. SEPTEMBER
17:30 Gepardimees / The Cheetah Protector, Rootsi-Namiibia 58’
Göran on terve elu töötanud mehaanikuna ja kavatseb nüüd pensionile minna. Oma garaaž on tal olnud 25 aastat. Kassiarmastaja sai temast kunagi kui üks hulkuv kass tema garaaži sattus. Läbi aastate on Görani garaažis elanud sadu kasse. Nähes 2007. aastal Animal Planeti kanalilt saadet Laurie Markerist ja gepardite kaitsefondist Namiibias, vaimustus mees Laurie tööst sedavõrd, et otsustas minna keskust külastama. Just sealt leidis Göran elule uue eesmärgi - päästa gepardeid.

Kui Göran saab 60, otsustab ta järgida oma südame häält ja teha oma unistuse teoks. Ta paneb oma garaaži müüki ja temast saab gepardite kaitsefondi vabatahtlik.
 


Kaader filmist "Ars Natura"
REEDE, 20. SEPTEMBER
17:00 Ars Natura, Šveits 117’

"Ars Natura“ on mõtisklev, sõnadeta, emotsionaalne film looduse ja elu ilust - seda võib kirjeldada kui "juhendatud meditatsiooni“. Film aitab teadvustada meie imelise planeedi Maa haprust ning meie vastutust oma laste ja tulevaste põlvkondade ees. 117 minutit puhtaid loodusmaastikke, ilus segu suurepärastest kaadritest, filmitud Islandil, Itaalias ja Šveitsis, reaalajas ja aegluubis, kasutades nüüdisaegseid kaameraid, läätsi ja uusimaid 4K järeltöötlustehnoloogiaid.
 

LAUPÄEV, 21. SEPTEMBER
15:00 Valge põhjapõder / The White Reindeer, Ungari-Rootsi-Venemaa-Uus-Meremaa 58’

Kujutage ette ühte maailma kõige kaugemat kõnnumaad ning väikest tüdrukut ja tema vanaisa lõputus metsas. Nad on Masha ja Vladimir, meie loo peategelased Kesk-Siberist, Evenkiast. Nad on pärit evenki hõimust, kes on taigametsa rändrahvas. Vladimir üritab võimatut – nende nomaaditraditsioone elus hoida. Peale 11aastast pausi naaseb tema juurde loodusfilmimees Zoltan Török, kes proovib Vladimirit aidata.
 
 


Kaader filmist "Nüüd või ei kunagi"

 

 

 

 

 

 

 

 

16:30 Nüüd või ei kunagi / Now or Never, Suurbritannia 25’
Film on maailma esimene dokumentaalfilm planeedi kõige haruldasemast suurest inimahvist, Tapanuli orangutanist ja nende Sumatra metsakodust Indoneesias. Need orangutanid avastati alles 2017. aastal ja nad on selles rikkalikus vihmametsas tuhandeid aastaid rahulikult elanud koos lugematute muude põnevate liikidega. Kuid nüüd on kõik muutumas... Maailma rahvastik kasvab ja loodusmaailm, sealhulgas Batang Toru, kannatab. On aeg tegutseda ja see mets päästa.
 
   


Kaader filmist "Tasakaal karunahas"

Tasakaal, karunahas / Echilibru, Bear Foot, Prantsusmaa 27’
Karud tantsivad Rumeenia Karpaatides igal aastal. Esivanemate pidustuste ajal kannavad mehed rongkäikudel karunahku. Usutakse, et kiskja julgust ja jõudu on vaja eesseisva aasta raskustele vastu panemiseks. Riigis, kus elab suurim karupopulatsioon Euroopas, on inimesed ja karud olnud sajandeid lähedased naabrid. Tänapäeval on piirid nende territooriumide vahel kadumas. Selle punktini, kus nad vahel põimuvad... Echilibru pakub sissevaadet uue tasakaalu tekkimisesse piirideta maailmas.

 
 


"Vesineid" filmiplakat

17:30 Vesineid / Maiden of the Lake, Soome 74’
Film räägib lõbusatest hetkedest, kus 13-aastane Emika ja tema nõbu Antti on kõigi nelja aastaaja jooksul järve ääres, mida ümbritseb põnev loodus. Koos hulguvad nõod ürgmetsas, ujuvad, kalastavad ja korjavad mustikaid. Talvel magavad nad külmunud järvel, taevas veiklevate virmaliste all. Kevadel kohtavad nad maailma haruldaimat hüljest, Saimaa viigerhüljest. See on hingematvalt kaunis looduslugu kogu perele.
 
 
  Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
Tel: 4430772
 
© SA Uue Kunsti Muuseum