PÄRNU EESTI KUNSTIS 2

32,00 

“PÄRNU EESTI KUNSTIS 2”

Kogumiku “Pärnu Eesti kunstis 2“ koostas Pärnu muuseumi kunsti- ja fotokoguhoidja Indrek Aija, maalidel kujutatu tõlgendas pildiallkirjadesse ajaloolane Aldur Vunk ning albumi eessõna kirjutas kunstiloolane Marian Kivila.

2021

 

Laost otsas

Tootekood: R272 Kategooriad: , , Sildid: , , ,

Kirjeldus

Esimene samanimeline ülevaatekogumik ilmus 2006. aasta aprillis LVM Kinnisvara ja Tam galerii eestvõttel. Taganttõukeks uue köite väljaandmisele on need kahe kogumiku ilmumise vahele jäävad 15 aastat, mille jooksul on lisandunud hulgaliselt uusi teoseid ja tulnud välja põnevaid avastusi vanemast kunstipärandist.

Teine köide sisaldab esikkoguga võrreldes teistsugust valikut Pärnu linnaruumi kujutavatest kunstiteostest, kuid sarnaselt esimese väljaandega on siingi esindatud looming erinevatest ajastutest ja stiilidest. Kunstikogumikus reprodutseeritud teosed on pärit erinevate Eesti muuseumide kogudest, samuti LVM Kinnisvara ja Pärnu linnavalitsuse kunstikogudest, mitmetest erakunstikollektsioonidest ja tegevkunstnike isiklikest kogudest.
Eesti kaasaegsemast Pärnuga seotud kunstist on albumisse andnud märkimisväärse panuse enam kui kümne aasta jooksul Pärnu linnamaalijate sümpoosionidel valminud looming.

Lisainfo

Kaal 0.500 kg
Mõõtmed 25 × 30 × 4 cm
Autor

Sulle võib meeldida ka…