PÄRNUMAA RAHVARÕIVAD

39,00 

“PÄRNUMAA RAHVARÕIVAD”

Raamatu autorid on Ülli Kont, Anu Randmaa ja Inna Raud. Raamatu illustratsioonid on loodud Indrek Aija, Sandra Urvaku ja Ülli Konti poolt. Illustratsioonideks on lavastatud fotod rahvarõivaid kandvatest inimestest looduses ja majapidamises.

 

Välja antud 2017

280 lk.

Laost otsas

Kirjeldus

Raamat „Pärnumaa rahvarõivad“ annab ülevaate Pärnumaa kõikide kihelkondade rahvarõivastest, esitades rikkaliku informatsiooni kihelkonna rahvarõivaste eripäradest, iseloomulikest joontest ja kujunemise loost. Raamatu sisu tugineb teadmistepõhisele informatsioonile andes rikkaliku ülevaate rahvarõivaste kandmisest ja nende kujunemisest. Oluliseks osaks on ajalooliselt korrektse pildimaterjali ja graafika kasutamine illustreerimaks Pärnumaa rahvarõivaste mustreid ja nende kandmist.

Esindatud on kõik Pärnumaa kihelkonnad ja kõik erinevad rahvarõivad igast kihelkonnast.

Kirjeldamaks kõiki iseloomulikke rahvariideid on antud raamatu loomisesse olnud kaasatud Pärnumaa erinevad kogukonnad, kelle kaudu on kogutud informatsiooni pärandvarana säilinud rahvarõivaste kohta. Kogukondade kaasamise näol on raamatu vahele kogutud palju pildimaterjali rahvarõivastest, mida on säilinud väga vähe ja seetõttu ka kajastatud erinevates trükistes suhteliselt väikesel määral.

Raamatu väljaandmisega soovime tunnustust avaldada kõikidele rahvakultuuri uurijatele, käsitöötegijatele ja kaasatud kogukonnale. Samuti peame oluliseks Pärnumaa piirkonna rahvarõivaste laiemat tutvustamist ja levitamist, et tagada rahvakultuuri pärandi säilimine, edasine uurimine ja huvi.

Lisainfo

Kaal0,500 kg
Mõõtmed32 × 23 × 4 cm
Autor

Sulle võib meeldida ka…