Alates 10. maist on Anu Raud 80-ne ja Arnold Rüütel 95-aastane. Kolmas looja, kelle tipphetked leidsid aset samuti New Yorgis, aga alles 62-ne.
Kalev Mark Kostabi sündis 1960. aastal Los Angeleses. Siis ei teadnud veel tema Eestist põgenenud vanemad, et poeg jõuab oma elutee tippu juba 1990-aastate alguses. New Yorgis asutas Kalev Mark kunstivabriku KOSTABI MAAILM, kus peremehe juhendamisel maalisid Ida-Euroopast pärit kunstnikud sürrealistlikke teoseid üleilmselt tuntud klassikute (Hopper, Rodin, Picasso jt) motiividel. Tasub meelde tuletada, et muna kui elu alguse sümbol on olnud pea kõigi sürrealistide loomingut läbivaks märgiks.
Arnold Rüütli tipphetked välismaal olid kindlasti president Bushi külastamine Valges Majas 1991. aasta kevadel ning esimese eestlase kõne ÜRO peaassamblee ees 1991. aasta sügisel, kui kolm Balti riiki võeti vastu maailmaorganisatsiooni liikmeteks. Ning võib-olla kõige „kõrgem“ kohtumine toimus president Rüütlil Kalev-Mark Kostabi New Yorgi 5. avenüü 56. korruse korteris!
Anu Raua kõige kõrgemale lennanud teos asub samuti New Yorgis. See on Uue Kunsti Muuseumi näitusele „Jõulupuu 2000“ valmistatud üheksast Kihnu kördist ja kirikinnastest koostatud „Emapuu“, mille kui eesti rahva kingituse andis ÜRO-le üle 1995. aasta oktoobris president Lennart Meri. See maagiline kunstiteos asub ühes ÜRO lõunapoolses fuajees, kus ere päike körte jõuliselt pleegitab. Nii loob päike aeg-ajalt võimaluse kunstnikule sõita New Yorgi seelikuid välja vahetama!
10. mail sündinud Anu Raua ja Arnold Rüütli elutee tipphetki valgustavad väljapaneku videokabiinides Mark Soosaare dokumentaalid „Anu Raud. Elumustrid“ (30 minutit) ja „Eesti esimene kodanik“ (50 minutit).
Meie näituse Kalev Mark Kostabi maalid ja plakatid on sündinud ateljees Kostabi World New Yorgis, graafika aga Jaak Visnapi loodud Eesti Litograafia Keskuses Tallinnas ning joonistused Pärnu Uue Kunsti Muuseumi krokiil koos Evald Okase ja teiste eesti kunstnikega.
Kõlab Suure Õuna (The Big Apple) ehk New Yorgi mitteametlik hümn Frank Sinatra esituses.
Kalev Mark Kostabi “Turbolence Of Love”