Upa-upa ubinakõnõ CD

15,00 

Upa-upa ubinakõnõ CD

  • Ilmumisaasta: 2015
  • Mõõdud: 140×120
  • “Upa-upa ubinakõnõ” om kolmas Võro Instituudi vällä ant latsilaulu plaat. Inne taad omma vällä tulnu plaadi “Laulami latsilõ. Laulami latsiga” ja “Mina lätsi Siidile”.
Tootekood: CD09 Kategooria: Sildid: , , , ,

Kirjeldus

Upa-upa ubinakõnõ CD

 

“Upa-upa ubinakõnõ” on minu elu neljas täispikk plaat ja see on sündinud koostöös ühtede maailma mõnusaimate muusikute multiinstrumentalist Pastacase ja akordionilenduri Tuulikki Bartosikiga, sekka on lugusid ja sõnu kirjutanud ka Võromaa kirjanik Jan Rahman, kaasa löövad minu tsõdsõ Viive Must, Lauri Sommer ja tema tütar Liidi ja ühes loos lusikapilliga Patrick McGinley.
Ettepaneku plaadi loomiseks tegi mulle Jan Rahman Võro Instituudist ja laulude kirjutamine on olnud üks imeline teekond. Nimilugu “Upa-upa” on ehk mõnedele tuttav eelmisest Tantsupeost, kus tuhanded naised ja emad selle järgi tantsisid. Suurem jagu lugudest ongi autorilooming minu ja kaasmuusikute sulest, sekka kostub ka Võromaa rahvalaule. Kõik laulud on kirjutatud võro keeles ja kuidagipidi mõeldes lastele. See aga ei tähenda, et suured inimesed seda kuulata ei või! Pigem vastupidi… Ma usun, et seal on avastamist küll. Plaadi kujunduses on kasutatud Soome kunstniku Piia Lehti pilte ning üheks tervikuks valas ja kujundas selle Johanna-Adele Jüssi.

Mari Kalkun

Lisainfo

Kaal0,2 kg
Mõõtmed15 × 14 × 3 cm
Autor