Elame maailmas, kus igale tootele antakse kaasa mitmekeelsed kasutus- ja hooldusjuhendid, aga elamiseks koos oma lähedaste või naabritega tuleb igaühel justkui ratast leiutada ning leida tee õnneliku suhteni vahel liigagi valusate katsumuste kaudu. Maailm on ohtlik paik, kus vägivallatsejal jätkub alati õigust ja põhjendusi ning ohvrid omandavad jumaliku ande transformeerida kõik heaks. Ohvrite metamorfoosne väljumine vägivaldsetest suhetest, ühiskonnas aktsepteeritud ja aktsepteerimata sotsiaalsetest ootustest ja normidest läbi närimine ning iseenda üles leidmine, armastusel ja hoolel rajanevate suhete hoidmine on ordeneid vääriv kangelastegu.
Samasugust kangelastegu sooritavad kollektiivselt igapäevaselt genotsiidi all ägavad sajad erinevad rahvad, aga ka inimühiskonna haardes olev looduskeskkond. Iga inimkonna katse maailma päästa lõppeb fiaskoga seni kuni me ei tegele kuritarvitaja (#abuseri) äratundmisega iseendas, oma suhetes, kollektiivides. Kuni manipuleeriv kuritarvitamine (#abuse) pole muutunud vastastikku kasulikuks ja toetavaks kasutuseks (#use), tõstame abivajajale graniidist päästerõngaid visates vaid tema ümber olevat vett.
Elo Liiv on skulptor ja installatsioonikunstnik, kes on pühendunud inimõiguste, rohelise maailmavaate ning pärimuskultuuri edendamisele. Tema loomingut iseloomustab mitmekülgsus, installatiivsus ja eksperimentaalsus. Näitusel on eksponeeritud nii kunstniku uuemad kui remixitud vanemad teosed. Rääkides tõsistest teemadest, õnnestub autoril esile tuua hinge kriipivate olukordade absurdsust, langemata samas meeleheitesse, vaid kutsudes leidma võtit väljapääsu leidmiseks ning andes edasi austust kõige elava suhtes.
Näitusest meedias:
ERR kultuur, 21.10.2022
Pärnu Postimees, 02.11.2022
SIRP, 20.11.2022