EloLiiv2b

ELO LIIVI isikunäitus USEFUL (AB)USE

USEFUL (AB)USE
 
ELO LIIVI ISIKUNÄITUS PÄRNU UUE KUNSTI MUUSEUMIS
21.10 – 27.11.2022
 

Elame maailmas, kus igale tootele antakse kaasa mitmekeelsed kasutus- ja hooldusjuhendid, aga elamiseks koos oma lähedaste või naabritega tuleb igaühel justkui ratast leiutada ning leida tee õnneliku suhteni vahel liigagi valusate katsumuste kaudu. Maailm on ohtlik paik, kus vägivallatsejal jätkub alati õigust ja põhjendusi ning ohvrid omandavad jumaliku ande transformeerida kõik heaks. Ohvrite metamorfoosne väljumine vägivaldsetest suhetest, ühiskonnas aktsepteeritud ja aktsepteerimata sotsiaalsetest ootustest ja normidest läbi närimine ning iseenda üles leidmine, armastusel ja hoolel rajanevate suhete hoidmine on ordeneid vääriv kangelastegu.

Samasugust kangelastegu sooritavad kollektiivselt igapäevaselt genotsiidi all ägavad sajad erinevad rahvad, aga ka inimühiskonna haardes olev looduskeskkond. Iga inimkonna katse maailma päästa lõppeb fiaskoga seni kuni me ei tegele kuritarvitaja (#abuseri) äratundmisega iseendas, oma suhetes, kollektiivides. Kuni manipuleeriv kuritarvitamine (#abuse) pole muutunud vastastikku kasulikuks ja toetavaks kasutuseks (#use), tõstame abivajajale graniidist päästerõngaid visates vaid tema ümber olevat vett.

Elo Liiv on skulptor ja installatsioonikunstnik, kes on pühendunud inimõiguste, rohelise maailmavaate ning pärimuskultuuri edendamisele. Tema loomingut iseloomustab mitmekülgsus, installatiivsus ja eksperimentaalsus. Näitusel on eksponeeritud nii kunstniku uuemad kui remixitud vanemad teosed. Rääkides tõsistest teemadest, õnnestub autoril esile tuua hinge kriipivate olukordade absurdsust, langemata samas meeleheitesse, vaid kutsudes leidma võtit väljapääsu leidmiseks ning andes edasi austust kõige elava suhtes.

 
Näitus avatakse 20. oktoobril kell 16.00 ning jääb avatuks kuni 27. novembrini.
 
Kunstnik tänab toetajaid ja häid abilisi: Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus, UKM, OÜ Kunst ja Pärimus, MTÜ Valgusklubi, Ava Ekspress, Morpheus Dreamworks OÜ, OÜ Kivi ja Kunst, MTÜ Toomteater, Mare Abner, Anne Türnpu, Lauri Kaldoja, Terje Lehtla, Michelle James, Reet Sink, Ülle Paltser, Karin Juhani, Teele Kiisk, Olga Dmitrijeva ja Angelina Potšijenkova.
 
Uue Kunsti Muuseum
Rüütli 40a, Pärnu
avatud K-P 11-18.00

 

Näitusest meedias:

ERR kultuur, 21.10.2022

https://kultuur.err.ee/1608759652/galerii-parnu-uue-kunsti-muuseumis-avati-elo-liivi-ja-sirje-eelma-naitused

Pärnu Postimees, 02.11.2022

https://parnu.postimees.ee/7639236/naitus-elo-liiv-kutsub-leidma-arakasutamisest-valjapaasu-votit?fbclid=IwAR1cF-B2qt-EjbIWXv-F6Cz9GS1quRTH4b6WJcR64fMivXgWzLo4U4DgaCo

SIRP, 20.11.2022

Comments are closed.