Kristjan Raud - suur kunstnik ja rahvuskultuuri ehitaja

16.10 kell 14.00 toimub UKM’is Mai Levini uue raamatu “Kristjan Raud – suur kunstnik ja rahvuskultuuri ehitaja” esitlus.

Laupäeval, 16.oktoobril kell 14.00 toimub Uue Kunsti Muuseumis Mai Levini uue raamatu “Kristjan Raud – suur kunstnik ja rahvuskultuuri ehitaja” esitlus.

Mai Levin”Kristjan Raud – suur kunstnik ja rahvuskultuuri ehitaja” monograafia.

Väljaandja Mai Levini Sõprade Seltsing. Tallinn 2021.

Kaunilt kujundatud raamat on adresseeritud nii kunstiga seotud inimestele kui ka laiemale lugejaskonnale. Raamatu esimesed kolm peatükki käsitlevad eelkõige oma “Kalevipoja”-illustratsioonide ja teiste folklooriaineliste teoste poolest tuntud Kristjan Raua panust eesti kunsti ja kultuuri üldisemalt, järgmised neliteist – tema elu ja loomingut ning ühiskondlikku tegevust ühena Eesti Rahva Muuseumi ja Eesti Kunstimuuseumi olulisematest asutajatest ning Eesti Vabariigi Haridusministeeriumi kunsti- ja muinsusosakonna juhatajana aastail 1919-1924, kaks viimast on pühendatud tema perekonnale ja retseptsioonile. Teosele on kirjutanud saatesõna Anu Raud. Monograafiline teos ilmus viimati 1981.aastal – Lehti Viiroja. Kristjan Raud 1865-1943. Looming ja mõtteavaldused – , 2006.aastal korraldati Kumus näitus “Ühest sajandist teise. Kristjan ja Paul Raud” koos mahuka kataloogiga M.Levini sulest.Toimetajad Eneken Helme ja Ene Hanson. Tõlkija Krista Mits. Kujundaja Andres Tali.335 lk. , sh ingliskeelne illustreeritud resümee 40 lk. , 200 Kristjan Raua teoste reproduktsiooni, 16 teiste autorite teoste reproduktsiooni, 29 biograafilist ja 19 kultuuriloolist fotot.Palume kõikidel külastajatel alates 18. eluaastast enne muuseumi näitusesaalidesse sisenemist esitada kassas üks alljärgnevatest COVID-19 viirusega seotud dokumentidest:– kehtiv vaktsineerimispass,– COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend,– negatiivne COVID-19 PCR testitõend, mis on kehtiv 72 h,– negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtestitõend, mis on kehtiv 48 h.Testid peavad olema teostatud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Tõendid kehtivad vaid koos isikut tõendava dokumendiga.Kohapeal kiirteste ei teostata.

Comments are closed.