83202418_2832351623491672_2703187699535183872_n

TÜHISTATUD! – TÖÖTUBA: Kombucha valmistamise meistriklass disainer RIINA ÕUNaga!

21.märtsil kell 13.00

Kombucha valmistamise meistriklassis saab õppida Riina Õuna käe all teeseenejoogi kääritamist. Õpitoast saab kaasa ka oma isikliku SCOBY(sümbiootilise koloonia kasulikest bakteritest ja pärmist), et võimaldada kodust keelekaste valmistamist.
Kombucha on kääritatud alkoholivaba teeseenejook, mis turgutab keha immuunsüsteemi ja hoiab soolestiku tervena mitmesuguste kasulike hapetega. Magusat suhkruga musta teed fermenteerivad kasulikud bakterid ja pärmsegu, mida tuntakse SCOBY nime all. Aja jooksul soojas keskkonnas käärima jäetud koostisosade tulemuseks on maitsev, värskendav ja toitainerikas jook.
Kui SCOBY ise on paksenenud, on sellest võimalik arendada uudset biomaterjali.
Riina õpetab samm-sammult, kuidas alustada oma kombucha joogi kääritamisega ja näitab, mida saab järelejäänud SCOBY´st teha. Ta on viinud läbi ulatusliku materjaliuuringu Londonis Green Lab’is, uurides alternatiivse materjali võimalusi ja tutvustab oma uurimistöö näidiseid, pakkumaks inspiratsiooni ja mõtlemisainet.
Töötoa kestvus on kuni 1,5 tundi, mis hõlmab ka küsimuste ja vastuste aega.

Riina Õun on nahkaksessuaaride disainer ja meister, Riina O kaubamärgi asutaja, spetsialiseerunud käsitsi mõõdu järgi valmistatud luksuslikele nahkkinnastele. Huvi uudsete materjalide vastu viis Riina Material Futures magistrikursusele Central Saint Martinsis. 2019 aastal veetis Riina 6 kuud eksperimenteerides teeseene omadustega materjali uurimuse residentuuris Green Lab´is Londonis ning on jätkanud materjaliuuringutega oma stuudios. Eesmärgiks on arendada kombucha tootmisel tekkivast bakteriaalsest tselluloosist alternatiivmaterjal kunstnahale, mille kallal koostöös teadlastega hetkel töö käib.
Riina Õuna SCOBY komposiitmaterjalist tööd on väljas Uue Kunsti Muuseumi näitusel “Anna uus elu” 1.aprillini 2020.

Registreerumine:
https://www.eventbrite.com/e/kombucha-teeseenejoogi-valmistamise-meistriklass-tickets-91539839123

Osavõtutasu: 25.-

Tags: No tags

Comments are closed.