rihmann_v

PÄRNU UUE KUNSTI MUUSEUM AVANEB ESIMESEL ADVENDIL

Head Uue Kunsti Muuseumi sõbrad!
Täna on meil teile koguni kaks head uudist. Esiteks see, et avame taas uksed 1. advendil Rüütli tn 40a, Iseseisvusväljaku kõrval pangahoones. Meie käsutuses on avarad näitusesaalid II korrusel, kus praegu seame näituseid valmis. Anname peatselt teada, mis kellast alates 29. novembril meid külastada saab.
Teine väga hea uudis on see, et peale Novira E10 vastu kohtusse hagi esitamist, saavutasime eile kohtuliku kompromissi ja nõue Uue Kunsti Muuseumi vastu on tagasi võetud. Täpsemalt sellest siin allpool pressiteates:
PÄRNU UUE KUNSTI MUUSEUM AVANEB ESIMESEL ADVENDIL
Sihtasutus Pärnu Uue Kunsti Muuseum ja Novira E10 sõlmisid kompromisslepingu, mis lõpetab alates septembrikuust kestnud pooltevahelise vaidluse Pärnus Esplanaadi 10 asuva hoone üürilepingu osas. Osapooled leppisid kokku, et ei oma ega algata edaspidi üksteise suhtes pretensioone ning rahalisi nõudeid. Uue Kunsti Muuseum esitas hagi Novria E10 vastu kohtusse, et tagada oma õigusi hoone üürnikuna.
Novira E10 ning Uue Kunsti Muuseum võivad nüüd tänu kohtulikule kompromissile arendustega edasi minna. Novira saab endise administratiivhoone ümber ehitada korruselamuks ning Uue Kunsti Muuseum jätkata näitusetegevust uues asukohas Pärnu Iseseisvusväljaku ääres.
„See on väga hea uudis, mis võimaldab rahulikul meelel valmistuda Uue Kunsti Muuseumi peatseks avanäituseks uues asukohas – pangahoones Rüütli tänaval. Avame jõuluaja alguses uued näitusesaalid linnarahvale ja Pärnu külalistele ning eksponeerime kunstitöid nii muuseumi mahukast kogust kui ka Pärnusse toodavaid teoseid,” sõnas muuseumi nõukogu liige Mark Soosaar.
Kohtuliku kompromissi dokumendiga saab Riigi Teatajas tutvuda alates tänasest 15 päeva pärast, 2. detsembrist.
Tags: No tags

Comments are closed.