Päts_Pärnu_rannas_pruun_s

PÜHAPÄEV PRESIDENDIGA 11.veebruaril kell 12-16

Hea Eesti Vabariigi kodanik!
Kutsume Sind 11. veebruaril Endla teatrisse, tähistama meie riigi esimese presidendi Konstantin Pätsi 150. sünniaastapäeva.
PÜHAPÄEV PRESIDENDIGA algab kell 12.00 parimate Pärnu muusikute kontserdiga. Kavas on väitlus sünnipäevalapse panusest Eesti riigi loomisesse, arutlevad Küllo Arjakas ja Trivimi Velliste. Järgneb Mark Soosaare dokumentaalfilm RIIGIVANEM. Mõtteid Konstantin Pätsi ajaloolisest rollist jagavad Soome akadeemik Seppo Zetterberg (raamatu “Konstantin Päts ja Soome. Unistus kaksikriigist” autor), MTÜ Pätsi muuseumi juhataja Elle Lees ja ka presidendi lapse-lapselapsed Madli ning Madis Päts.
PÜHAPÄEV PRESIDENDIGA kestab Endla teatris ca neli tundi. Saalis saavad sõna kuulajad, kes soovivad pajatada senikuulmata lugusid Konstantin Pätsist või pakuvad ideid meie esimese riigipea mälestuse jäädvustamiseks.
Kuni 1. veebruarini saab osta pileteid PÜHAPÄEVALE PRESIDENDIGA hinnaga 5 eurot (õpilased 3 eurot) ja vahemikus 2.–11. veebruar hinnaga 10 eurot (õpilased 4 eurot). Piletid on saadaval Endla teatri kassas ning Piletimaailmas.
Ürituse korraldajad on Pärnu Filmifestival ja Uue Kunsti Muuseum, toetavad Pärnu linn ning hotell Victoria.
Tags: No tags

Comments are closed.