Aleksander Vardi "GLADIOOLID"

Ringkäik näitusel : Aleksander Vardi „PARIISI TAEVA ALL”

Neljapäeval, 14.oktoobril kell 16.00 toimub Uue Kunsti Muuseumis ringkäik näitusel Aleksander Vardi „PARIISI TAEVA ALL”.
Aleksander Vardi (1901-1983) üle kuuekümne aasta kestnud looming sattus Eesti ajaloo kõige traagilisemale perioodile. Muutused nii kodumaises kui ka Lääne-Euroopa kunstis peegelduvad Vardi meistriteostes. See teeb tema loometee väga huvitavaks. Kunstikooli Pallas õpilasena (1919- 1925) võttis ta eeskuju oma õpetajate Konrad Mäe ekspressionismist, Ado Vabbe futurismist. Enesetäiendamise aastatel (1926-1929) Pariisis mõjutas Vardit kõige enam uusasjalikkus, mida ta õppis tundma venelase Vassili Suhhajevi ateljees. Vardi täiendas end ka muuseumides ja galeriides ning muljed kogetust avaldusid tema teostes hiljem. Näiteks stabiilsust rõhutava Cezanne´i motiivid jõudsid Vardi loomingusse 1930-aastate algul, mil ta elas Pärnus ja töötas Endlas dekoraatorina. Cezanne´i laadis maalis ta Pärnu jõge, kus esimest korda ilmus Vardi taiese peategelaseks laiuv vesi. Samas stiilis maalis ta ka suplejaid Pärnu rannas.

Näituse kuraator: Krista Piirimäe Teosed Tartu Kunstimuuseumist, Enn Kunila kunstikollektsioonist ja teistest erakogudest. Toetajad: Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital
Lisainfo näitusest: https://mona.ee/aleksander-vardi-ulevaatenaitus/

Sissepääs ringkäigule muuseumipiletiga.


NB! Palume Uue Kunsti Muuseumi külastamisel esitada üks järgmistest tõenditest:

– kehtiv vaktsineerimispass,

– COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend,

– negatiivne COVID-19 PCR testitõend, mis on kehtiv 72 h,

– negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtestitõend, mis on kehtiv 48 h.

Kohtumiseni näitusel!

Comments are closed.