Maasike Maasik _elutööpreemia_2019

TEGIJAD – näitus Eesti Tekstiilikunstnike Liidu tunnustuse pälvinud autorite töödest.

7.september- 29.september.

Näitus TEGIJAD toob Uue Kunsti Muuseumi näitusesaalidesse läbilõike Eesti tekstiilikunsti paremikust, publiku ette jõuab ülevaade Aasta Tekstiilikunstnikuks valitud autorite loomingust läbi mitme aastakümne.
Eesti Tekstiilikunstnike Liit (ETeKL) on aastapreemiate väljaandmist korraldanud alates 1996. aastast. Läbi aegade on Aasta Tekstiilikunstniku tunnustuse pälvinud kuusteist autorit: Elna Kaasik, Mare Kelpman, Peeter Kuutma, Krista Leesi, Maasike Maasik, Lylian Meister, Aet Ollisaar, Kadi Pajupuu, Ene Pars, Erika Pedak, Katrin Pere, Tiina Puhkan, Ülle Raadik, Anu Raud, Kaire Tali ja Milvi Thalheim. Krista Leesi, Katrin Pere ja Mare Kelpman on preemia pälvinud kolmel korral ning Erika Pedak ja Tiina Puhkan kahel korral. Näitus annab võimaluse kohtuda juba tuttavate teostega ja avastada autorite loomingus uusi põnevaid tahke.
Aasta Tekstiilikunstnik valitakse eelneva aasta loominguliste saavutuste põhjal järgmise aasta alguses. Läbi aastate on see olnud hea võimalus kolleegide tunnustamiseks, ettepanekuid kandidaatide valikuks saavad teha kõik ETeKL-i liikmed. Preemiasaajad valib erinevate loomevaldkondade ja kunstiinstitutsioonide esindajatest koosnev žürii.
Koos Aasta Tekstiilikunstniku valimisega tunnustatakse tegijaid ka teistes kategooriates. Tavaks on saanud Aasta Noore Tekstiilikunstniku valimine, järjepideva kõrgel tasemel loomingulise töö eest võib žürii välja anda ka elutööpreemia. Lisaks sellele on tunnustatud erialaseid ettevõtmisi ja eriala toetamist – tunnustus Aasta Tekstiilitegu annab võimaluse esile tõsta valdkonna arendamist ja erialaste sündmuste ning näituste korraldamist, tunnustus hõlmab ka haridusalast, publitseerivat ja muud laiemat erialast tegevust.
Näituse avamisel tunnustatakse 2019. aasta loomingu põhjal tunnustuse pälvinud autoreid.
Aasta Tekstiilikunstnik 2019 on Krista Leesi, Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2019 on Maryliis Teinfeldt-Grins, elutöö preemia pälvis Maasike Maasik ja Aasta Tekstiilitegu 2019 on Kadi Pajupuu tegevus Eesti tekstiilivaldkonna tutvustamisel.
Näitusega TEGIJAD kaasneb väljaanne, mis avab autorite loomingulist tausta ja pakub võimaluse osa saada näitustelt tuttavaks saanud teoste valmimisest – kunstnikud avavad oma ateljeede uksed ja räägivad sellest, mis neid käivitab ja millest nad tööd tehes unistavad. Väljaande esitlus toimub oktoobris Uue Kunsti Muuseumis.

Näitust korraldab Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhatus
Näituse kujundab Madis Liplap
Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus.

Lisainfo: Sigrid Huik
Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhatuse esinaine
tel: +372 55687812
tekstiilikunst@gmail.com

Uue Kunsti Muuseum
Esplanaadi 10, Pärnu
avatud iga päev 11-19.00
www.mona.ee
tel: 44 30772

Aasta Tekstiilikunstnik 2019 on Krista Leesi
Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2019 on Maryliis Teinfeldt-Grins
Elutöö preemia pälvis Maasike Maasik

Näitusest meedias:

Pärnu Postimees, 9.september 2020

https://parnu.postimees.ee/7057789/tekstiilikunstnike-naitusel-jagati-loomepreemiaid?fbclid=IwAR0SRZxVB6Lgmh8LrSPADIhgTIqwYEzMzelHRMkhnABc6A-tzGPHdTqKXu0

Tags: No tags

Comments are closed.