Untitled-6

Toidujäätmetest helmeste valmistamise töötuba taaskasutusnäitusel ANNA UUS ELU

2.oktoobril kell 14.00

Juhendaja: Kerttu Siplane

Tule ja valmista helmeid kodus tekkivatest toidujäätmetest nagu munakoored, banaani, avokaado, mandariini, peedi, kartuli, jt koored ning seemned.

Mõnusalt rahustavasse voolimismassi kokkusegamise ning helmeste rullimise töötuppa on kõik oodatud kõik huvilised.

Palume registreeruda: muuseum@mona.ee

Osavõtutasu: 5.00

IX rahvusvaheline taaskasutusnäitus ANNA UUS ELU-FANTAASIA

Sellel sügisel tervitab Uue Kunsti Muuseum oma külastajaid juba üheksanda taaskasutusteemalise näitusega ANNA UUS ELU.

Näituse eesmärgiks on lasta kunstnikel oma fantaasial tõeliselt lennata ja see kunstiks luua. Mis kellegile on vana ja väärtusetu, siis teisele see on materjalina kui kuld.

Näituse Anna uus elu üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks. Keskkonnale on uueks koormaks tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, kuid ka nendest oskavad disainerid-kunstnikud värske pilguga luua uusi disainesemeid.
Nii on näitusel kasutatud materjalide nimekiri väga lai:  katkised peeglid, jaanalinnu munad, siidisukad, merest uhutud puit, vanad kunstiteosed, ristpistes pildikesed, autoosad jne.
Eraldi teemana tutvustab Marta Moorats, kuidas katkiseid tekstiilesemeid saab  parandada ehk mis on visible mending.

Näitusel osalevad:

Aet Ollisaar, Annika Kiidron, Annick ja Pierre Debien (Prantsusmaa), Ain Roost, Annika Mätlik, Aureelia Mitt, Ave Kruusma, Belliisi Seenemaa, Birgit Peerna, Eiliki Pukk, Marta Moorats, Elize Hiiop, Elle Kannike, Jaan Pärn, Jüri Seljamaa, Karola Kaugema, Kerli Otsa, Leekpea, Liis Tisler, Liisi Tani, Liivi Leppik, Maarja Noorväli, Maila Käos, Mark Soosaar, Marge Kimmel, Kaspar Kimmel, Kertu Siplane, Margus Tiitsmaa, Mari Seger, Mariliis Jääger, Marja Matiisen, Martin Kroot, Merle Nisuma, Richard Denny (Austraalia /Inglismaa), Rene Haljasmäe, Riine Latserus, Taavi Teevet, Tarmo Tulgiste, Teet Suur, Tiiu Leis, Tiiu Kirsipuu, Triin Tasuja, Triinu Soikmets, Tõnis Luik, Ulvi Oro, Ursula Sõber, Viivi Aavik, Viive Väljaots, jt.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Pärnu Linnavalitsus.

Näitus on avatud 18.septembrist kuni 24.oktoobrini 2021.

Comments are closed.