aprillipleenum_pais

ÜKSI OLEME PUUD, KOOS AGA METS

See kevad saabub teisiti.

Suur maailm on läinud pöördesse ning loota, et jääme rahulikult edasi kestma oma metsatukas, ei pruugi täituda. Täna tasub meenutada Lennart Meri ütlemist, et üksi oleme puud, koos aga mets. Aeg on koos mõelda, kuidas peame tormises maailmas tuulemurde ette nägema, neid ära hoidma.

KUIDAS EESTI ELLU JÄÄB?

Selle eksistentsiaalse küsimuseni jõudsime Aprillipleenumi toimkondadega nii Tallinnas kui Tartus. Vastust otsime pühapäeval, 2. aprillil Pärnus, peatselt saja-aastase Vabariigi sünnilinnas. Teame, et Eesti loomerahval on energiat ja tahtmist oma kõrge lennuga loometöö juurest ulatada käsi kaasteelistele, kelle anne, töökus ja unistused väärivad samuti märkamist ning kaasamist.

Oma mõtteid Eesti looduse ja rahva, keele ja kultuuri, teaduse ja maaelu tulevikust on lubanud jagama tulla Anu Raud, Andres Tarand, Andrus Kallastu, Arvo Valton, Birgit Landberg, Egge Kulbok-Lattik, Helle Tiikmaa, Ignar Fjuk, Indrek Tarand, Ivi-Els Schneider, Jaan Elken, Katrin Koov, Krista Aru, Madis Somelar, Mari-Liis Lill, Marju Lauristin, Marju Lepajõe, Mark Soosaar, Mati Hint, Ott Raidmets, Pille Lill, Ruslan Trochynskyi, Siiri Sisask, Tarmo Soomere, Toomas Kiho, Urmas Paet, Valdur Mikita jt.

Meie mõttekoda algab kell 11.00 Endla teatrimajas ja lõpeb Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse vastuvõtuga kell 18.30 Uue Kunsti Muuseumis.

Sõnavõttudeks registreerimine kestis kuni 27. märtsini!

Pleenumi korraldavad:
Eesti Kinoliit
Eesti Kultuuri Koda
Sihtasutus Uue Kunsti Muuseum.

Rohkem infot kõnetraatidelt 4430772, 5148418, 5024947 (Uue Kunsti Muuseum).
Ööbimise sooduspakkumised hotellides Estonia ja Victoria: muuseum [at] chaplin.ee

Comments are closed.