Liisi Tani "Näoraamat"

X taaskasutusnäitus ANNA UUS ELU -võta osa!

Kutsume kõiki kunstnikke osalema X rahvusvahelisel taaskasutusnäitusel ANNA UUS ELU, mis toimub Uue Kunsti Muuseumis 05.02.-27.03.2022. Taotluste esitamise tähtaeg: 15.01.2022!

Nagu varasemalt, toimub 2022 aasta näitusele avatud konkurss, kuhu ootame tegevkunstnikelt kui ka noortelt ideid, kuidas kasutada teise ringi materjale kunstiteoste loomisel.

Saada oma taotlus: muuseum@mona.ee

Taotlus peab sisaldama: teose kirjeldust, mõõtusid ning 1-5 fotot.

Näitusel kohtuvad noored ja vanad, kes tunnevad muret liigse tarbimise ning keskkonnahoiu pärast.
Näituse üleskutse osalemiseks näitusel avaldatakse 6.detsembril 2021 Uue Kunsti Muuseumi kodulehel.

Näituse Anna uus elu üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks ning ära visatud asjades näha väärtuslikku, kui mitte endale, siis teistele. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Samuti on probleemiks keskkonnale tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, millest disainerid-kunstnikud oskavad värske pilguga luua uusi disainesemeid. Nii olemegi korraldanud töötubadest, kus vanadest sallidest said moekad tuunikad ; tehnikavidinatest disainlambid, vanapaberist uued graafikaaluspaberid, klaaspudelitest laevalgustid, teksapükstest kõrvarõngad, ajalehtedest korvid ja matid, tootmisjääkidest uued moekad tuunikad ja lastele uued innovaatilised riided jne.
2022 a. töötubade täpne kava selgub, kui kunstnikud on kinnitanud oma osalemise esitatud teostega näitusel. Kui meie näitusekülastajal või meistriklassis osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma üritusega eesmärgi täitnud. Lisaboonusena plaanime sellel aastal kunstnikele materjali kogumispunkte. Iga külastaja võib vastavalt kogutavale tuua oma panuse kunstnike uute teoste sünniks. Mis kellegile on vaba ja väärtusetu, siis teisele see on materjalina kui kuld. Ühiskonnas muutub taaskasutuse kõrval järjest olulisemaks jäätmetekke vältimist/vähendamist toetatavad tegevused, mis aitavad kaasa majanduskasvu ja jäätmetekke omavahelise seose katkestamisel. Ideede andmine, kuidas vähem jäätmeid luua ja loominguline lähenemine taaskasutusse võib olla üks viisidest jäätmetega võitlemisel. Just nüüd , kui maailma kliimasoojenemine on nii aktuaalne, peame mõtlema tõsisemalt enda jalajäljele ja näitus Anna Uue Elu on just üks neid üritusi, mis Pärnus ja kogu Eestis annab kõigile ideid ja inspiratsiooni väärtustada vana ning mitte liigtarbimist.

IX taaskasutusnäitus toimus 18.09-07.11.2021

Tags: No tags

Comments are closed.