Mika Vesalahti (foto Marie Virta)

6.novembril kell 15.00 ringkäik Mika Vesalahtiga (Soome) näitusel PÕRGUJUMALA MASIN JA MAALIPARADIIS

UUE KUNSTI MUUSEUM

kutsub laupäeval, 6.novembril kell 15.00 RINGKÄIGULE MIKA VESALAHTIGA!


Mika Vesalahti (Soome) maalinäitus PÕRGUJUMALA MASIN JA MAALIPARADIIS

Soome-Eesti maalikunstniku Mika Vesalahti (1967) loomemaailma mõistmiseks tasub avada Dante Alighieri (1265-1321) JUMALIK KOMÖÖDIA. PÕRGU: See on varakeskaegse Euroopa kirjanduse tuntuim teos. Põrgu (Inferno, 1314) on kolmeosalise suurteose esimene ning kõige hinnatum osa. PÕRGU tõlkimisega eesti keelde tegi 1910. aastal algust Villem Grünthal-Ridala, järje võttis 1939. aastal üle Johannes Semper, töö viis lõpule Harald Rajamets 1960-aastatel.
Nii Dante kui Vesalahti hoiatavad, et Paradiisi jõudes võib eksinu leida eest Põrgu ning vastupidi. See filosoofiline mõttekäik kehtib nii Mustlas kui Moskvas, Pariisis kui Pärnus. Uskugem kunstnikku – Põrgust võib leida soojust ning taevast halastamatust.
Mika Vesalahti kui filosoofist maalijat on kõrgelt hinnatud tema sünnimaal Soomes ning samas on ta vähetuntud uuel kodumaal Eestis. Käesolev näitus püüab selle puudujäägi kõrvaldada.
Ärge siis kartke Mika Põrgujumala Masinat ning astuge aga julgelt Uue Kunsti Muuseumi uksest sisse!
Mark Soosaar, UKM-i kuraator


Mika Vesalahti õppis 1988-93 Helsingi Kunstiakadeemias.
Ta on esinenud alates 1995. aastast isiknäitustega Soomes ja grupinäitustel Saksamaal, Prantsusmaal, Portugalis, Itaalias, Rootsis, Venemaal, Araabia Ühendemiraatides.
Suvel 2021 osales Mika Vesalahti soome kunstnike teoste väljapanekul Münchenis, talvel 2022 toimub tema isiknäitus Firenzes.
Kunstnik elab Mulgimaal, tema ateljeed on nii Helsingis kui Viljandis.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Soome Instituut, Pärnu Linnavalitsus ja Kultuuriministeerium.

Kõikidel külastajatel alates 12. eluaastast enne Uue Kunsti Muuseumi näitusesaalidesse sisenemist esitada kassas üks alljärgnevatest COVID-19 viirusega seotud dokumentidest: – kehtiv vaktsineerimispass, – COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend.

Kaitsemaski kandmine KOHUSTUSLIK!

Comments are closed.