Marilyn Piirsalu "MimiKri", detail

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus

5.detsember 2021 – 30.jaanuar 2022

MIMIKRI. Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus ja tekstiilipreemiate laureaadid Uue Kunsti Muuseumis

Mimikri kui kohastumise tüüp, järeleahvimine või jäljendamine on omadus, mis aitab ellu jääda. Ellujäämise kunsti kõige laiemaid interpretatsioone pakub ka Uue Kunsti Muuseumis avanev Eesti Tekstiilikunstnike Liidu väljapanek.

Näitus MIMIKRI toob vaatajate ette tööd, mis tõlgendavad näituse teemat ja seostuvad tekstiili kui väljendusvahendiga kontseptsiooni, materjali või tehnika kaudu.

Osalevad autorid on oma töödes tundmatuseni muutunud või vastupidi, äravahetamiseni iseendaks jäänud, kõnetades tänast näitusekülastajat aktuaalsetel teemadel tekstiili keeles. Tuttavad paigad ja inimesed vahelduvad mõtteuperpallidega, sügavate hingesoppide avamine peitusemänguga.

Näituse peategelane on loodus, mis erinevates avaldumisvormides on kohal peaaegu igas teoses. Tekstiil võimaldab luua visuaalseid ja kontseptuaalseid mustrikoopiaid ja teisikuid, samuti värvikombinatsioone ja vorme, mis on silmapaistvad ja samas tähelepandamatud, kasutades edukalt nii tasapindset kui ka ruumilist vormi. Teemaga suhestudes saavad oma võimaluse nii moodsad tehnoloogiad kui autorite unikaalsed tehnikad ja traditsioonilised oskused. Näitusele said esitada oma teoseid nii ETeKL liikmed kui ka kunstnikud väljastpoolt liitu ning kõrgkoolide tekstiilikunsti tudengid. Valiku tegi žürii koosseisus Krista Leesi, Maryliis Teinfeldt-Grins ja Madis Liplap.

Näitusel MIMIKRI osalevad autorid: Frank Abner, Reena Curphey, Ainikki Eiskop, Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Mariann Kallas, Heli Kelt, Annika Kiidron-Roomets, Krista Leesi, Maasike Maasik, Lylian Meister, Ester Must, Merike Männi, Ilme-Anu Neemre, Merle Nisuma, Marin Nooni, Aet Ollisaar, Ingrid Helena Pajo, Erika Pedak, Tambet Pedak, Katrin Pere, Liis Pihlik, Marilyn Piirsalu, Liilia Pilden, Ülle Raadik, Anu Raud, Merike Roodla, Ilme Rätsep, Ülle Saatmäe, Mari Seger, Eve Selisaar, Merle Suurkask, Ljudmila Swarczewskaja, Aune Taamal, Erika Tammpere, Maryliis Teinfeldt-Grins, Liisa Torsus

Aastanäitusel eksponeeritakse eraldi väljapanekuna ETeKL tekstiilipreemiate tänavuste laureaatide töid. Preemia Aasta Tekstiilikunstnik 2020 laureaat on Ülle Saatmäe, kes pälvis preemia jätkusuutliku looduslähedase temaatika ja teostuse veenva rakendamise eest. Aasta Nooreks Tekstiilikunstnikuks 2020 valiti Karl-Artur Korsar tervikliku ja töömahuka tulemuse eest omanimelise kaubamärgi arendamisel. Tunnustuse Aasta Tekstiilitegu 2020 pälvis Marju Raabe tegevus Eesti tekstiilivaldkonna tutvustamisel ja mõtestamisel. Tekstiilipreemiaid antakse Eesti Tekstiilikunstnike Liidu (ETeKL) eestvõttel välja kord aastas alates 1996. aastast.

16.jaanuaril kell 13.00 ringkäik näitusel, mida juhivad Kadi Pajupuu ja Mari-Triin Kirs.

30.jaanuaril kell 15.00 ringkäik näitusel, mida juhivad Aet Ollisaar ja Madis Liplap.

Näituse kujundaja on Madis Liplap

Näituse graafiline disain Kadi Pajupuu

Näituse kuraator Aet Ollisaar, näitust korraldab ETeKL juhatus

Näituse korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus.

Lisainfo:

Aet Ollisaar

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhataja

tekstiilikunst@gmail.com

50 67281

NB! Vastavalt Vabariigi Valitsuse piirangutele tagab sissepääsu COVID-19 vaktsineerimistõend või tõend COVID-19 läbipõdemise kohta, mis pole vanem kui 6 kuud, ja maski kandmine.

Uue Kunsti Muuseum

Rüütli 40A

Pärnu

Avatud iga päev kell 11.00-18.00

www.mona.ee

Näitusest meedias:

ERR kultuuriportaal, 05.12.2021

https://kultuur.err.ee/1608426110/galerii-parnus-avati-tekstiilikunstnike-liidu-aastanaitus

Pärnu Postimees, 04.12.2021

https://parnu.postimees.ee/7401166/eesti-tekstiilikunstnikud-naitavad-ellujaamise-viise?fbclid=IwAR0bIaal_qxBdmFG4V7xcbiQO7ppZUZxlZ_qxu_9iuGLvO8LOaaHQ9NLrp8

SIRP, 03.12.2021

Tags: No tags

Comments are closed.