Maff-2020-FB-page-header-Parnus-1640x720px-2

MATSALU LOODUSFILMIDE FESTIVAL Uue Kunsti Muuseumis

24.-26.septembril 2020.
Matsalu loodusfilmide festivali filmid Pärnu Uue Kunsti Muuseumis.
24. septembril kell 17.00
VIIMANE SÜGIS, 78 min.
Autor Yrsa Roca Fannberg, filmitud Islandil
TREILER: https://vimeo.com/345006992
Põhja-Jäämere kaldal, üksikus Islandi talumajapidamises on sajandeid lambaid aretatud. See on viimane sügis, mil Úlfar ja Oddny ümbritsevatest mägedest oma lambakarja tagasi koju ajavad. Läbi kannatliku ja delikaatse vaatluse, mis on läbi imbunud eelseisvast kaotusest, näeme, kuidas isegi Euroopa kõige kaugemas servas teeb traditsiooniline elu teed globaliseerumisele. “Viimane sügis“ on tähendusrikas portree kaduvast eluviisist.
Film on islandi keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
kell 19.00
PÕHJATUUL VÕIB OLLA SOE, 60 min.
Autor Aleksei Golovkov, filmitud Jakuutias
TREILER: https://www.youtube.com/watch?v=p0Z8HN17Rjw
Erak, filosoof, põhjapõdrakasvataja Aleksander elab aastaid üksi Jakuutia taigas. Tema koduks on sadu kilomeetreid metsa, mägesid ja tundrat ja elu lõputu võitlus ellujäämise nimel. Poe asemel on mäed, külmiku asemel oja, interneti asemel raadiosaatja. Mees pole juba 20 aastat linnas käinud. Aga ühel päeval sooviks ta minna ümbermaailmareisile – näha Tiibetit, Roomat, Austraaliat – kuid praegu on kogu ta varandus põdrad, loodus ja unistused.
Film on vene keeles, eestikeelsete subtiitritega.
25. septembril
kell 17.00
HAPPEMETS, 63 min.
Autor Rugilė Barzdžiukaitė, filmitud Leedus
TREILER: https://vimeo.com/282024446
Kas kujutate ette turismiatraktsiooni, kus inimesed tulevad surnud metsa vaatama? Kus nad pole mitte ainult vaatlejad, vaid ka vaadeldavad? Kunagi oli seal iidne männimets, siis saabusid kormoranid. Nüüd on linde tuhandeid, hävitades männid oma väljaheidetega. Inimeste vaated ja reageeringud on sama mitmekihilised ja veidrad kui metsa enda ajalugu. Film on üles võetud Kura säärel, Leedu maalilisel poolsaarel, ühel pool Läänemeri, teisel pool laguun. See on UNESCO looduspärandikoht, rikas loodusvarade ja tippklassi rannakuurortide poolest.
Film on leedu keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
kell 18.30
LAMALERA, 54 min.
Autor Karsten Tadie, filmitud Ida-Indoneesias
TREILER: https://www.youtube.com/watch?v=d-sOnWMBJgM&feature=emb_title
Ida-Indoneesias Lembata saarel asuv Lamalera küla on tuntud oma traditsioonilise vaalajahi poolest. See põlvest põlve edasi antav küttimisviis on küla peamine elatusallikas. Ajad aga muutuvad, iidsed uskumused on kadumas, noored lahkuvad linna ning välismaailm avaldab survet vaalapüügi lõpetamiseks. Filmis jälgitakse nelja erinevas eas külaelanikku, kes paotavad oma mõtiskluste ja igapäevatoimetustega ust maailmas ainulaadsesse vaalapüügikultuuri.
Film on lamalera keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
26. septembril
kell 15.30
Lastele:
NIIDUD – KAOTATUD PARADIIS, 44 min.
Autor Jan Haft
TREILER: https://www.youtube.com/watch?v=NIrv9_srlEg&feature=emb_title
Mitmekesine ja rikkalik lilleniit on paradiis otse meie ukselävel.
Kuidas see värvikas elupaik püsima jääb, kui seda järjekindlalt hävitatakse? Miks teevad nii paljud elusolendid oma kodu paika, mida kaks korda aastas niidetakse? Kas me ei saaks niitusid rahule jätta, lasta neil rahus kasvada? See film vastab kõikidele neile küsimustele ja räägib mitmekesiste niitude vähenemisest maailmas, kus kaasaegne põllumajandus on viinud selle elupaiga väljasuremise äärele.
Eesti keelsete subtiitritega.
Film on saksa keeles, eestikeelsete subtiitritega
kell 16.30
SOKI-LÕHE. PUNANE KALA, 51 min.
Autor Dmitriy Shpilenok, filmitud Venemaal.
TREILER: https://www.youtube.com/watch?v=aJYY1TfxqLk&feature=emb_title
Soki-lõhe ehk nerka, loodusliku lõhe liik, sünnib Kamtšatka vetes ja veedab kogu oma elu Vaikses ookeanis. Ainult üks kord naaseb ta magevetesse – et anda järglasi, alustada uut eluringi ja surra. See võiks olla ammendamatu ressurss, mis toidab miljardeid inimesi ning taastub igal aastal. Kuid varsti võime olla kujuteldamatus olukorras – inimene kurnab selle ammendamatu ressursi ära.
Film on vene keeles, eestikeelsete subtiitritega.
kell 18.00
MEES METSAST, 50 min.
Autor Maaja Hallik, filmitud Eestis
Mati on noorema põlvkonna metsamees Põlvamaalt, kes on kasvava murega jälginud kiireid muutusi Eesti metsades. Ta teab, et hetkel võetakse maha rohkem metsi kui ökosüsteem kahjustumata ära kanda suudaks. Mees jälgib, kuidas RMK annab kevadel, linnurahu ajal korralduse suurte metsaalade mahavõtmiseks, et takistada üraskite levikut. Mati teadmisel aga oleks tulnud seda võitlust alustada palju varem hoopis loodussäästlikemate vahenditega. Kuigi Matil on toetajaid, saavad tema väljaütlemised tihti ka naeruvääristamise osaliseks.
Kuulsuse kasvades märkavad mehe potentsiaali mõned EKRE poliitikud, kes veenavad teda poliitikasse astuma. Tekib küsimus, kas nad on tõepoolest huvitatud Mati ideedest või näevad temas pigem “häältemagnetit” järgmisteks valimisteks?
Film on eesti keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
Pilet seansile 4.- / 2.-
4.- (täispilet)
2.- (õpilased / pensionärid)
kuni 15 a. ( kaasaarvatud) sissepääs seansile tasuta!
Piletimüük tund enne seanssi.

Lisainfo Matsalu Filmifestivalist:

https://www.matsalufilm.ee/

Comments are closed.