IMG_2506

NÕELUMISE JA PAIKAMISE TÖÖTUBA taaskasutusnäitusel ANNA UUS ELU

Juhendaja: Marta Moorats
16.oktoobril kell 13.00

Marta Moorats on disainer ja loovuurija keskendub oma töös parandamisele kui võimalusele tekstiilide taasloomeks. Marta näeb parandamist kui zero-waste mõttelaadi osa.
Töötoas tutvustab ta erinevaid võimalusi rõivaste ja tekstiilide parandamiseks.Töötoas osaleja on oodatud adma enda poolt kaasatoodud tekstiilesemele uut elu. Parandamiseks sobivad näiteks kulunud esemed nagu sokid ja kindad, katkised püksipõlved, koi-aukudega kampsunid ja plekiline pluus.

Vajalikud töövahendid on kohapeal olemas.Eesmärgiks on vastanduda kiirmoele ja tuua tagasi mõtteviis, kus väärtustatakse rõivaid, mis meil juba olemas on. Samas teha seda nii, et inimesed ei näeks parandamist, kui vaesuse märki, vaid viisi loomaks vaimset rikkust.

#visiblemending

Töötoast osavõtutasu 5.-
Palume ennast registreerida: muuseum@mona.ee

IX rahvusvaheline taaskasutusnäitus ANNA UUS ELU-FANTAASIA
Sellel sügisel tervitab Uue Kunsti Muuseum oma külastajaid juba üheksanda taaskasutusteemalise näitusega ANNA UUS ELU.
Näituse eesmärgiks on lasta kunstnikel oma fantaasial tõeliselt lennata ja see kunstiks luua. Mis kellegile on vana ja väärtusetu, siis teisele see on materjalina kui kuld.
Näituse Anna uus elu üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks. Keskkonnale on uueks koormaks tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, kuid ka nendest oskavad disainerid-kunstnikud värske pilguga luua uusi disainesemeid.
Nii on näitusel kasutatud materjalide nimekiri väga lai: katkised peeglid, jaanalinnu munad, siidisukad, merest uhutud puit, vanad kunstiteosed, ristpistes pildikesed, autoosad jne.
Eraldi teemana tutvustab Marta Moorats, kuidas katkiseid tekstiilesemeid saab parandada ehk mis on visible mending.
Näitusel osalevad:
Aet Ollisaar, Annika Kiidron, Annick ja Pierre Debien (Prantsusmaa), Ain Roost, Annika Mätlik, Aureelia Mitt, Ave Kruusma, Belliisi Seenemaa, Birgit Peerna, Eiliki Pukk, Marta Moorats, Elize Hiiop, Elle Kannike, Jaan Pärn, Jüri Seljamaa, Karola Kaugema, Kerli Otsa, Leekpea, Liis Tisler, Liisi Tani, Liivi Leppik, Maarja Noorväli, Maila Käos, Mark Soosaar, Marge Kimmel, Kaspar Kimmel, Kertu Siplane, Margus Tiitsmaa, Mari Seger, Mariliis Jääger, Marja Matiisen, Martin Kroot, Merle Nisuma, Richard Denny (Austraalia /Inglismaa), Rene Haljasmäe, Riine Latserus, Taavi Teevet, Tarmo Tulgiste, Teet Suur, Tiiu Leis, Tiiu Kirsipuu, Triin Tasuja, Triinu Soikmets, Tõnis Luik, Ulvi Oro, Ursula Sõber, Viivi Aavik, Viive Väljaots, jt.Ühiskonnas muutub taaskasutuse kõrval järjest olulisemaks jäätmetekke vältimist/vähendamist toetatavad tegevused, mis aitavad kaasa majanduskasvu ja jäätmetekke omavahelise seose katkestamisel. Ideede andmine, kuidas vähem jäätmeid luua ja loominguline lähenemine taaskasutusse võib olla üks viisidest jäätmetega võitlemisel. Just nüüd , kui maailma kliimasoojenemine on nii aktuaalne, peame mõtlema tõsisemalt enda jalajäljele ja näitus Anna Uue Elu on just üks neid üritusi, mis Pärnus ja kogu Eestis annab kõigile ideid ja inspiratsiooni väärtustada vana ning mitte liigtarbimist.

Näitust ja töötubasid toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Pärnu Linnavalitsus.
Näitus on avatud 18.septembrist kuni 24.oktoobrini 2021.

Comments are closed.