10

Töötuba HERBAARIUM taaskasutusnäitusel ANNA UUS ELU

Laupäeval, 9. oktoobril kell 12.00 toimub taaskasutusnäitusel ANNA UUS ELU töötuba HERBAARIUM – kollaaži tegemine kuivatatud lehtede ja õitega.
Juhendajad: Triin Tasuja ja Triinu Soikmets

Triin Tasuja esitleb erinevaid viise, kuidas on võimalik teha otse loodusest pärit motiividega kunstilist kompositsiooni erinevate taimedega ning räägib enda leiutatud tehnikatest. Kuna iga taim on erinev, siis võime koos leiutada ka uusi tehnikaid, kuidas taimi lõuendile või paberile paigutada. Töötoas on olemas aluspapid, värvid, liimid, taimed, litrid jm, kuid igaüks võib kaasa tuua ka enda kuivatatud lilli või lehti ning kasvõi küünelakke, huulepulki või miks mitte toiduvärve. Teeme koos loovaid eksperimente!Palume registreerida töötuppa: muuseum@mona.ee
Osavõtutasu 5.-

IX rahvusvaheline taaskasutusnäitus ANNA UUS ELU-FANTAASIA.

Sellel sügisel tervitab Uue Kunsti Muuseum oma külastajaid juba üheksanda taaskasutusteemalise näitusega ANNA UUS ELU.

Näituse eesmärgiks on lasta kunstnikel oma fantaasial tõeliselt lennata ja see kunstiks luua. Mis kellegile on vana ja väärtusetu, siis teisele see on materjalina kui kuld.

Näituse Anna uus elu üheks eesmärgiks on muuta inimeste mõtlemist taaskasutuse väärtustamise kaudu loodussõbralikumaks. Keskkonnale on uueks koormaks tootmisprotsessides tekkivad tootejäägid, kuid ka nendest oskavad disainerid-kunstnikud värske pilguga luua uusi disainesemeid.
Nii on näitusel kasutatud materjalide nimekiri väga lai: katkised peeglid, jaanalinnu munad, siidisukad, merest uhutud puit, vanad kunstiteosed, ristpistes pildikesed, autoosad jne.
Eraldi teemana tutvustab Marta Moorats, kuidas katkiseid tekstiilesemeid saab parandada ehk mis on visible mending.

Näitusel osalevad:Aet Ollisaar, Annika Kiidron, Annick ja Pierre Debien (Prantsusmaa), Ain Roost, Annika Mätlik, Aureelia Mitt, Ave Kruusma, Belliisi Seenemaa, Birgit Peerna, Eiliki Pukk, Marta Moorats, Elize Hiiop, Elle Kannike, Jaan Pärn, Jüri Seljamaa, Karola Kaugema, Kerli Otsa, Leekpea, Liis Tisler, Liisi Tani, Liivi Leppik, Maarja Noorväli, Maila Käos, Mark Soosaar, Marge Kimmel, Kaspar Kimmel, Kertu Siplane, Margus Tiitsmaa, Mari Seger, Mariliis Jääger, Marja Matiisen, Martin Kroot, Merle Nisuma, Richard Denny (Austraalia /Inglismaa), Rene Haljasmäe, Riine Latserus, Taavi Teevet, Tarmo Tulgiste, Teet Suur, Tiiu Leis, Tiiu Kirsipuu, Triin Tasuja, Triinu Soikmets, Tõnis Luik, Ulvi Oro, Ursula Sõber, Viivi Aavik, Viive Väljaots, jt.


Ühiskonnas muutub taaskasutuse kõrval järjest olulisemaks jäätmetekke vältimist/vähendamist toetatavad tegevused, mis aitavad kaasa majanduskasvu ja jäätmetekke omavahelise seose katkestamisel. Ideede andmine, kuidas vähem jäätmeid luua ja loominguline lähenemine taaskasutusse võib olla üks viisidest jäätmetega võitlemisel. Just nüüd , kui maailma kliimasoojenemine on nii aktuaalne, peame mõtlema tõsisemalt enda jalajäljele ja näitus Anna Uue Elu on just üks neid üritusi, mis Pärnus ja kogu Eestis annab kõigile ideid ja inspiratsiooni väärtustada vana ning mitte liigtarbimist.

Näitust ja töötubasid toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Pärnu Linnavalitsus.

Näitus on avatud 18.septembrist kuni 24.oktoobrini 2021

Comments are closed.